Schůzky na dálku :-)

Vládní opatření z důvodu šíření virové nákazy zasáhly do všech oblastí, včetně skautských schůzek. Vedoucí přibyslavských vodních skautů ale pracují s dětmi i na dálku.

Bohužel se momentálně nemůžeme s dětmi scházet na schůzkách, ani pořádat výpravy. Ale nenecháváme se tím odradit a snažíme se být s dětmi neustále v kontaktu a zadávat jim různé úkoly z rozmanitých odvětví,“ uvádí vedoucí vodních skautů Renata Tvrdíková.

Vedoucí každý týden dětem připravují nějaké zadání. „Většinou provozujeme schůzku online, takže se i prostřednictvím obrazovky počítačů vidíme. Společně něco tvoříme, oblíbená je forma televizního AZ kvízu. Také jsme zavedli víkendové čtení do ouška. To se dětem moc líbilo. Mimoto si děti vyzvedávají na základně balíčky k  tvoření. Snažíme se stále vymýšlet něco nového a děti jsou moc šikovné, svými výtvory se nám rády pochlubí zasláním fotografie,“  pochvaluje si vedoucí.

Od doby, kdy se děti nesmí vídat na svých sobotních schůzkách, tvořily s papírem a plastelínou, s pomocí rodičů vyráběly ptačí budky. Pěkná zábava byla u výroby svíčky z včelího vosku nebo lapačů snů. Nemalou pozornost si zasloužila přednáška o vodním hospodářství. Mimo to měli skauti vyrobit a sešít svou první knihu, ze dřeva dělali „camrátka“, dle video instruktáže se učili se tanec a hádali desítky kvízů.

Vedoucí připravují dětem také aktivity venku jako byla například noční špionážní stezka po Přibyslavi a okolí. „Děti měly za úkol ve večerních hodinách prostřednictvím moderních technologií sledovat špiona a příští den hledat jeho znamení. Proto se vám občas stane, že ve městě a jeho okolí naleznete vodácká znamení. To jen naši vodní skauti plní další náročný úkol,“ objasnila Renata Tvrdíková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *