Kronika 2020/2021

Přinášíme Vám přehled všeho, co nás potkalo v roce 2020 🙂

V měsíci září bude probíhat nábor nových členů 2. oddílu vodních skautů a skautek. Přijďte se k nám podívat v pátek 4. 9. 2020 na základnu – nejlépe mezi 18.00 až 19.00 hodinou. Můžete si prohlédnout naši kroniku, popovídat si s námi o skautu, případně rovnou na místě vyplnit přihlášku. Jestliže Vám tento čas nevyhovuje, můžete nás navštívit kteroukoli sobotu na našich schůzkách….sledujte náš web nebo facebook. Případně volejte našeho hlavního vedoucího Václava Čepla na tel 604 995 048.

Těšíme se na Vás……

1.-6. července 2020

LETNÍ VODÁCKÝ TÁBOR nebyl sice putovní, jak jsme byli doposud zvyklí, ale i tak byl plný zážitků, dobrodružství a legrace. Krátký souhrn toho, co jsme zažili se dočtete zde.

sobota 27. června 2020

S Verčou jsme šli na Ostrůvek, v jehož okolí jsme měli hledat papírky s úkoly. Procvičovali jsme vázání dobráčku, opakovali jsme si vědomosti z oblasti má vlast a nechyběly ani úkoly ze zdravovědy. A na závěr jsme hráli hru Lodě v mlze 🙂 .

sobota 20. června 2020

Začíná první letní měsíc, ale počasí je téměř aprílové. S Renčou jsme proto byli na základně a hráli jsme hru KARAK. Taky jsem dostali text slibu skauta, vlčete a světlušky. Blíží se nám termín tábora, a přestože nebude z důvodu COVID 19 klasický putovní, už teď se na něj moc těšíme.

sobota 13. června 2020

Zuzka si pro nás připravila pekelný výlet. Naši výzbrojí byly koloběžky a in-line brusle. S několika přestávkami na hru a svačinu dojela nesouměrná skupina jezdců ve věku 5 až 16 let až do Nížkova. Tady proběhla hlavní pauza, koupání a hledání pokladu čaroděje Zababy. Více z cyklovýletu se dozvíte zde.

sobota 7. června 2020

Šli jsme z Přibyslavi směr Dobrá a došli jsme do Keřkova. V království zvaném Zvolánkovo, kde vládne král Josef I., mezi poddanými zvaný jako PEPSI HLUČNÝ, jsme mohli dle libosti robotovat. Dostali jsme sekeru a pilu a jali se rozdělat oheň, abychom pojedli lahodné špekáčkové krmě.

sobota 31. května 2020

S Renčou jsme oslavili Den dětí. I když to bylo pořád s rouškami, hry a spousta legrace ani tentokrát nechyběly. S ohledem na situaci se scházíme cca na 2 hodiny – je vidět, že jsme si moc chyběli (máme si stále co povídat). A pekli jsme i palačinky 🙂 .

sobota 23. května 2020

Měli jsme si osvěžit naše vodácké dovednosti na lodích, ale počasí nám nepřálo :-(. Celý den poprchávalo, na Ostrůvku bychom byli hned celí mokří. Takže náhradní program???? Což takhle dát si buřtguláš???? Ostatně naše kuchařské dovednosti jsme během karantény rozvíjeli jako nic 🙂 .

sobota 16. května 2020

Sešli jsme se před základnou. Není divu, že nás Renča uvítala ve skautském kroji – vždyť jsme se neviděli na den přesně celých deset týdnů – a to je opravdu vzácný okamžik. Musíme mít roušky přes ústa i nos, dodržovat rozestupy, ale nám to nevadí. Hlavně, že se už konečně zase budeme vídat a možná se uskuteční i letní tábor 🙂 .

pondělí 11. května 2020

Od dnešního dne se mění stav činnosti Junáka z POZASTAVENA na činnost OMEZENOU!!!!!!!! Při dodržení hygienických opatření bychom se mohli začít scházet 🙂 .

sobota 9. května 2020

Naši vedoucí jsou šílení!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Před našimi dveřmi jsme objevili PTAČÍ BUDKU a plechovku s barvou 🙂 a na vzkazu bylo zadání – obrousit, natřít, zavěsit do přírody. Už se může chodit ven, provozovat skautské schůzky je stále zakázané. Kromě toho jsme dostali návod na výrobu sedmikráskového medu a kopřivového šamponu.

sobota 2. května 2020

Další velké překvapení na nás čekalo za našimi dveřmi….a tentokrát se vedoucí fakt vycajchnovali 🙂 připravili nám čirou glycerinovou hmotu a barvivo, takže jsme si mohli vyrobit krásné hodně pěnící nedráždivé mýdlo 🙂 . A aby nám mozečky v karanténě nezakrněli, dostali jsme Malý slovník vodáckých výrazů .

sobota 25. dubna 2020

Za dveřmi našich domovů jsme každý našel pytlík s korálky a šablonu. Pod dohledem rodičů jsme zažehlovali vyrobené ornamenty. Tato práce je nesmírně složitá….stačí malá nepozornost, zbrklý pohyb a několika hodinová práce je rázem pryč 🙁 . Krom práce s korálky jsme se tento týden učili vodácké značky a desatero vzorného háčka.

sobota 18. dubna 2020

Zadání sobotního úkolu bylo prostřednictvím morseovky 🙂 – to pro nás není žádná složitá věc. A uháčkovat dutinku jakbysmet.

sobota 11. dubna 2020

Velikonoce se blíží, ale zákaz vycházení trvá stále. Nezbývá než uplést pomlázku doma, uvařit a ozdobit si vajíčka. Mimoto jsme dostali do schránky recept na mazanec podle Ládi Macka.

sobota 4. dubna 2020

Každou sobotu netrpělivě vyhlížíme, kdy nám vedoucí dopraví další zábavný úkol do našich schránek. Je zákaz vycházení ven, každá aktivita je vítaná 🙂 . Na tento týdne jsme měli vymyslet vlastní erb a vymyslet heslo, které nás bude charakterizovat, vyplnit pracovní list na téma Voda a její ochrana a vyzkoušet si tři typy domácích prací 🙂 .

sobota 28. března 2020

Další úkol na dálku sliboval mnoho zábavy. Měli jsme ušít brašnu, naučit se pracovat s mapou a orientovat se v terénu, také jsme obdrželi slepou mapu na téma Vodstvo ČR, a neméně zajímavým byl vědomostní kvíz o rybách. Koneckonců jsme vodní skauti 🙂 .

sobota 21. března 2020

Ve schránce nacházíme další úkoly od našich vedoucích 🙂 Pro každého něco (upéct bábovku nebo houstičku dle přiloženého receptu, jarní vystřihovánku, papírový větrník a mnoho dalšího). Výsledky naší práce můžeme posílat fotkou na email vedoucích.

sobota 14. března 2020

Vzhledem k tomu, že se nesmí děti scházet na schůzkách, vymysleli naši vedoucí, že nám budou dopravovat úkoly na dálku 🙂 První soubor úkolů zahrnoval práci na téma dopravní výchova 🙂 .

středa 11. března 2020

Od dnešního dne je z důvodu COVID 19 skautská činnost POZASTAVENA!!!!!!!!

sobota 7. března 2020

Sešli jsme se ještě jednou – velcí skauti Nela, Dita a Zdenda a společně s Renčou a Stáňou jsme jeli na ples ČČK v Havlíčkově Brodě, kde jsme prodávali napečené perníčky. Výtěžek z prodeje šel pochopitelně do kasičky ČČK 🙂 .

sobota 7. března 2020

Sešli jsem se před základnou v pracovním oblečení, neboť jsme se vydali na Ostrůvek – bylo potřeba vše prosmejčit, uklidit a přichystat na jarní vodáckou sezonu 🙂 .

sobota 22. února 2020

Vydali jsme se vlakem do Brna. Tentokrát nás čekala výprava za mamutem. Navštívili jsme také hrad Špilberk a jeho minulost, neméně zajímavá byla návštěva technického muzea. A pozor – JEZDILI JSME ŠALINOU 🙂 .

sobota 15. února 2020

Přibyslavský skaut má talent 🙂 co k tomu dodat? Kouzelnické show, prvotřídní herecké výkony, spousta legrace a nechyběla ani zasloužená odměna 🙂 .

sobota 8. února 2020 v 15.00 hodin

Ten samý den jsme se sešli ještě jednou, tentokrát na skautské základně. Pekli jsme perníky pro Český červený kříž. Oblastní spolek ČČK pořádá v březnu Reprezentační ples a protože doménou skautů je pomoc, přispěli jsme prodejem sladkého pokrmu.

sobota 8 . února 2020 v 11.30 hodin

Znovu jsem navštívili keramickou dílnu Jany Březkové, abychom dokončili naše poslední dílo. Paní Březková nám misky vypálila, našim úkolem bylo je glazovat.

sobota 1. února 2020

Vydali jsme se v doprovodu Zbyni a Pepsiho na cyklostezku. Došli jsme až k Červenému mlýnu, kde je naše skautská chata. Bylo potřeba chatu po zimě zkontrolovat jestli do ní nezatýká nebo není poškozená. Udělali jsme si ohýnek a kdo si vzal špekáček, měl o teplou svačinku postaráno 🙂 .

sobota 25. ledna 2020

Dnes jsme navštívili keramickou dílnu Jany Březkové v Přibyslavi. Na hrnčířském kruhu jsme tvořili mističky. A dozvěděli jsme se spoustu nových věcí – jak bylo v minulosti náročné být hrnčířem nebo historii hrnčířského kruhu.

sobota 18. ledna 2020

Měli jsme jít na Ostrůvek jezdit na lodičkách, ale počasí nám nepřálo. Tak jsme využili získaný čas na základně a připravovali jsme se na závody. Dnešní téma: Má vlast 🙂 .

sobota 11. ledna 2020

S příchodem nového roku jsme dostali nový úkol – vyplňovat MODRÝ ŽIVOT 🙂 (ten obsahuje například čištění zubů, ranní rozcvičku, čestné chování, dobrý skutek a podobně). Na dnešní schůzce jsme měli Soutěž kuchtíků 🙂 Šéfkuchař: Verča a Ranča

sobota 4. ledna 2020

Zapojili jsme se do Tříkrálové sbírky. V nádherných kostýmech jsme brouzdali Přibyslaví 🙂 jako průvod – Honzík, Zdenda, Daník, Adélka, Dita, Helenka, Nela, Matoušek, Anička, Lucka, Adélka. Vybraná finanční částka: 4.910,-kč.